KREIBICH kožešiny&rukavice -
český výrobce luxusních kožešinových oděvů a doplňků

Vše pravé, žádné imitace

Zavolejte nám:
(+420) 224 222 522
Napište nám:
info(@)kreibich.cz
KREIBICH kožešiny&rukavice HomeE-shope-shopSlužby zákazníkům
Užitečné informace
Kamenné prodejnyO násKontaktujte násProč nakupovat u nás?
 CZ - EN
kontaktujte nás

KREIBICH kožešiny&rukavice -
český výrobce luxusních kožešinových oděvů a doplňků

vše pravé, žádné imitace E-shop navigátor

Anketa

Specializovaná prodejna kožešinových výrobků a kožených rukavic v Michalské ulici (Praha 1) nabízí výrobky výhradně:

z České republiky
 1325 hlasů
z Čínské lidové rebubliky
 1221 hlasů

Vybraná informace


24.11.2005

Odlehčená španělská jehnětina

odlehčená španělská jehnětina

Odlehčená španělská jehnětina je v současnosti nejoblíbenějším materiálem pro výrobu kožešinových oděvů. A to nejen díky svým vynikajícím vlastnostem, ale také proto, že ovce není jen kožešinovým zvířetem.

Dlouhodobý tlak ekologických skupin přiměl kožešnický průmysl k využívání kožešin ze zvířat, kde kožešina je vedlejším produktem. Nejtypičtějšími představiteli takovýchto zvířat jsou právě ovce.

Na celém světě existuje téměř 1000 druhů ovcí. Většina z nich se chová pro maso, vlnu a mléko. Některé druhy jsou naopak vhodnější pro kožešinu. Významným producentem ovcí s vynikající kožešinou je Španělsko.

Španělské jehnětiny mají hebký, lesklý řemen a velmi krátký vlas. Typické znaky kožešiny na rozhraní druhů Merino a Entrefino jsou velmi důležité pro její oboustrannou úpravu (ang.double face). Kombinací těchto vlastností a moderních technologií činění vzniká velmi lehká kožešina - odlehčená španělská jehnětina(termín jehnětina se používá pro ovce stáří 3-12 měsíců). Pro své vynikající užitné vlastnosti se používá zejména k výrobě kožešinové konfekce.

Vlas odlehčených španělských jehnětin se zpracovává na výšku v rozmezí od 4 do 12 milimetrů v různých povrchových úpravách a mnoha barevných odstínech. Ze strany řemene na semiš nebo napalan, ze strany vlasu na brisu,oxido,potisk a jiné.

Omezená produkce těchto prvotřídních, velmi kvalitních kožešin určuje i její cenu na světovém trhu. Není tajemstvím, že právě odlehčenou španělskou jehnětinu používají k výrobě luxusní kožešinové konfekce módní domy jako Elegance, Madeline, Hugo Boss či Escada.

Firma KREIBICH kožešiny&rukavice nabízí odlehčené španělské jehnětiny v provedení semiš a napalan. Aktuální sortiment zahrnuje více než 50 módních barev a téměř 30 modelů dámské, pánské i dětské kožešinové konfekce včetně doplňků jako například čepice, rukavice a šály.
další informace »